Пресслужба НБУ у фейсбуці написала, що до будинку колишнього головного банкіра України Якова Смолія принесли "десять з плюсом похоронних вінків, труни, плакати зі звинуваченнями у всіх смертних гріхах та щось на кшталт погроз".

Читайте також Гонтарева просить МВФ забрати в України транш: в СБУ відреагували

Відповідне фото опублікував у твіттері й сам Смолій. На фото видно труни, вінки та плакати з написами "Смолія чекають суд та вʼязниця", "Смолій лобіює російський бізнес" та "Шлях корупції – в один бік".

Це, як пишуть у НБУ, була начебто акція проти політики та посадовців Національного банку України, яку організували невідомі увечері 8 липня на в'їзді до селища, у якому мешкає вже колишній очільник НБУ Яків Смолій. Який звільнився, нагадаємо, за власним бажанням та аргументував свій вчинок "систематичним політичним тиском".

Пресслужба НБУ жартує у фейсбуці: мовляв, Національний банк має сучасну систему оцінки роботи своїх співробітників за ключовими показниками ефективності (KPI), але, можливо, новому голові НБУ варто бути готовим до того, що найважливішим KPI будуть труни під будинком – якщо він буде виконувати свою роботу ефективно.

Зверніть увагу Зеленський про НБУ: Підтримуємо незалежність, але як жити, якщо бюджет за курсом 30 гривень

Припускають у НБУ й те, що акція могла бути призначеною й для нового потенційного очільника Нацбанку – "щоб був слухняним".