Повідомляється, що всередині "Епіцентру" під час удару перебувало близько 200 людей. Наразі відомо про перших загиблих, є поранені, а також зниклі безвісти. Зокрема, на зв'язок не виходять 15 працівників гіпермаркету.

Дивіться також Зеленський показав моторошне відео гіпермаркету, який обстріляли росіяни в Харкові

Звернення Зеленського

Володимир Зеленський повідомив, що прямо перед записом звернення були перші доповіді щодо Харкова – удару по цивільному об'єкту, будівельному гіпермаркету. Президент зазначив, що це один з найбільших центрів, всередині якого було багато працівників і відвідувачів. Пожежа охопила всю територію. На місці працюють ДСНС України, медичні служби, місцева влада, поліція, які борються за кожне життя.

Цей удар по Харкову – черговий прояв російського божевілля. Ніяк інакше це назвати просто не можна. Тільки такі божевільні, як Путін, здатні вбивати й тероризувати людей так підло,
– сказав Зеленський.

Президент зазначив, що вже відомо про поранених та загиблих. Зеленський висловив співчуття рідним та близьким. Кожному, хто постраждав, буде надана потрібна допомога.

Коли ми говоримо лідерам світу, що Україні потрібно достатньо захисту ППО, коли ми говоримо, що потрібна реальна рішучість – для дозволу захищати життя наших людей саме так, як це буде ефективно, щоб російські терористи не могли навіть наблизитись до наших кордонів, – ми говоримо про те, як буквально не допустити подібних терористичних ударів,
– сказав Зеленський.

Окрім цього, гарант повідомив, що у Донецькій області є результат, який "є необхідним на всіх напрямках". На цьому напрямку військові 110-ї окремої механізованої бригади збили черговий російський Су-25.

Президент України зазначив, що якби Україна мала більше адекватних, сучасних систем ППО та авіації, то російський повітряний флот уже зазнав би такого ж краху, як і їхній Чорноморський флот. Тобто російський терор став би просто неможливий. Зеленський пояснив, що реальні миротворчі заходи – це збивати російську бойову авіацію, російські ракети та дрони.