Борис Джонсон був 14-им прем'єр-міністром, якого Єлизавета ІІ призначила на посаду глави уряду. Експрем'єр висловив співчуття Королівській родині через втрату.

Зверніть увагу Трасс назвала ім'я, яке обрав для престолу майбутній король Великої Британії

Що сказав Джонсон про Єлизавету ІІ

Борис Джонсон відзначив, що сьогодні мільйони людей думками були разом з Єлизаветою після новин, що стан її здоров'я погіршився. Експрем'єр назвав королеву "яскравим світлом", яке сьогодні зникло.

Здавалося, що вона вічна й така чудова, що ми сподівалися, мов діти, що вона житиме й буде завжди з нами,
– наголосив Джонсон.

Політик наголосив, що королева виконувала життєво важливу роль, адже вона самовіддано працювала на об'єднання народу. Джонсон також відзначив, що вона робила людей щасливими.

Наприкінці своєї заяви Джонсон залишив послання новому королю, який посяде трон після Єлизавети – принцу Чарльзу. Експрем'єр написав рядок із британського гімну, який зазнає змін після смерті Її Величності – "Боже короля бережи".

Смерть Єлизавети ІІ: головне

8 вересня стало відомо, що стан здоров'я королеви Великої Британії Єлизавети ІІ суттєво погіршився. Її Величність доставили до її улюбленого замку Балморал у Шотландії, куди прибули члени Королівської родини. Увечері того ж дня Букінгемський палац офіційно повідомив, що Єлизавета ІІ померла на 97-му році життя.

Королева правила Великою Британією 70 років, що є абсолютним рекордом для країни. Крім того, до смерті Єлизавета була лідером у списку монархів, які керують своїми країнами найдовше. Єлизавету ІІ називали найвпливовішим монархом планети.

У Великій Британії оголосили 10-денний траур за королевою, а низка лідерів країн світу та діячів висловлюють свої співчуття.

Наступним королем Великої Британії стане син Єлизавети Принц Чарльз, який обрав собі тронне ім'я Карл ІІІ.

Що відомо про королеву Єлизавету: дивіться відео