Найголовніше, на чому наголосив Володимир Зеленський – це новий оборонний пакет, наданий США. А також – історичну домовленість про співпрацю у царині виробництва зброї, зокрема й ППО.

Варто знати Перші Abrams Україна отримає вже наступного тижня, – Байден

Звернення президента за підсумками 21 вересня: про що розповів Зеленський

Передовсім Володимир Зеленський наголосив, що відбувся "дуже важливий візит у Вашингтон", який приніс "дуже вагомі результати". Мовиться про наслідки зустрічі президента України та президента США Джо Байдена.

Є новий оборонний пакет: ППО, артилерія, снаряди, інженерні засоби. І довгострокова домовленість – будемо разом працювати, аби спільно з Америкою Україна виробляла необхідну зброю,
– сказав Зеленський.

Після чого зазначив, що США та Україна виходять на новий рівень єдності, а співпраця в оборонці між країнами – це історична річ: "Нова промислова база, нові робочі місця – для обох наших народів. Україна зможе виробляти, зокрема, ППО".

Повне звернення Зеленського: дивіться відео

Варто окремо зауважити, що президент у зверненні згадав і про протистояння корупції: "Обговорили й посилення інституцій нашої держави, аби очистити Україну від будь-яких ворожих та корупційних впливів". А ще – про важливі зустрічі у Пентагоні: "Важливі розмови про оборонну підтримку. Важливі домовленості".

  • До слова, цього дня, 21 вересня, Володимир Зеленський також відвідав Національний архів США. Там він виступив із промовою подяки всім американцям, які підтримують Україну у боротьбі проти агресора.
  • Зеленський розповів, що в архіві побачив телеграму 16 президента США Авраама Лінкольна до генерала Гранта зі словами: "Тримайся бульдожою хваткою, гризи й души, скільки можеш". Президент України вказав, що ці слова Лінкольна зображають саме те, як воюють українці.