Водночас кінотеатри в Україні майже всі приватні, їх утримують рахунком людей, які приходять дивитись фільми. Про це у програмі "Перехресний допит" розповів міністр культури Олександр Ткаченко.

До теми На Netflix з'явиться більше україномовного контенту, – міністр культури

У кінотеатрів були обмеження тоді, коли ввели помаранчеву зону карантину – 50% заповнюваності, тому в Міністерстві культури заговорили про сертифікати для поновлення купівельної спроможності людей, повідомив Ткаченко.

Він додав, що 8 тисяч гривень це добре, але для того, щоб ходити в кінотеатр, має бути репертуар, проте наразі всі американські блокбастери відклали свої прем'єри.

У чому полягає перспектива для українського кіно

За словами очільника Міністерства культури України, на тлі пандемії в кінотеатрах подеколи особливо немає чого дивитися.

Це шанс для нас, оскільки українські фільми знімають, але вони займають в касі загального прокату в Україні 8 – 10%, тобто 90% – це американські та європейські фільми. Їх якраз не вистачає,
– заявив Олександр Ткаченко.

Тому відповідне питання, на його думку, достатньо комплексне і з приводу ціни на квитки, і з приводу взагалі відновлення довіри глядачів, щоб вони знову почали хотіти йти в кінотеатри.

Повний випуск інтерв'ю з Олександром Ткаченком: дивіться відео