Про це розповів опозиційний журналіст Айдос Садиков в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. Він зауважив, що у Казахстані показали лише одного так званого бойовика, який насправді виявився киргизьким музикантом. Інших "терористів" ніхто не бачив.

Зверніть увагу Обличчя в синцях: з'явилося відео з киргизьким музикантом, якого затримали в Казахстані

Бойовиків не було, – Садиков

Журналіст сказав, що кадри арсеналу так званих "бойовиків", групи людей, які стояли обличчям до стіни, схожі на чергову постановку.

Не може навіть мовитись про те, що атакували 20 тисяч бойовиків. Це велика армія, яка могла б навіть Москву захопити, напевно. Тому це все фейк, ніяких бойовиків не було. Це була спецоперація, організована ФСБ.

Айдос Садиков

Опозиційний журналіст

На думку Айдоса Садикова, спецоперацію щодо фейку з "терористами" могли розробити для придушення протестів. Проте ймовірно, що Росія розрахувала й інші способи введення військ в Казахстан.

Садиков про ситуацію в Казахстані: дивіться відео

Протести в Казахстані: коротко

  • На початку січня через зростання цін на газ в низці міст Казахстану спалахнули протести. Влада погодилась знизити тарифи, але протестувальники висунули нові вимоги.
  • Уряд пішов у відставку, а президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав ОДКБ ввести війська. Першою відреагувала Росія
  • Водночас режим Казахстану дозволив силовикам стріляти у мітингувальників на ураження. Наразі точна кількість загиблих від рук силовиків невідома.