Це добре, бо кожна українська влада обіцяла боротьбу з олігархами і не робила нічого конкретного у цьому напрямку. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив політолог Костянтин Батозький.

До теми Україна зробила перший крок на шляху здолання олігархату

За його словами, буде дуже смішно, якщо в реєстрі не опиниться Ігор Коломойський чи Рінат Ахметов. Цілком логічно, що одним із фігурантом списку має стати Петро Порошенко.

Батозький: Дуже показова історія

Адже за всіма ознаками п'ятий президент – олігарх. Він є власником ЗМІ, має політичну партію, сидить у парламенті і має прямий вплив на ухвалення рішень в українській політиці.

Той факт, що першим боротися проти закону про олігархів почала партія, на чолі якої стоїть олігарх, дуже показова історія. Це означає, що це їх зачепило,
– наголосив Батозький.

Він зауважив, що нардепи обрали шлях публічної боротьби саме з цим законопроєктом. Так підтвердили всім, що вони є партією, яка виступає якщо не на підтримку всіх олігархів, то хоча б одного.

"Якби я був політичним консультантом партії "Європейська Солідарність", я б жодним чином не радив би їм чіплятись за цей закон. Натомість зосередити свої зусилля на тому, щоб відстоювати у парламенті інші дуже важливі для людей пріоритети", – відзначив політолог.

Батозький прокоментував реакцію "ЄС" на деолігархізацію: дивіться відео

"ЄС" проти закону щодо деолігархізації

  • Нардепи з партії "Європейська Солідарність" подали позови відразу до трьох інституцій через голосування за закон про деолігархізацію.
  • Відтак їхні заяви лежать у Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань та Офісі генерального прокурора.
  • Представник президента в Конституційному Суді, депутат від "Слуги народу" Федір Веніславський вважає, що серед критиків закону – інтереси "Опозиційної платформи – За життя", "ЄС" і "Батьківщини".