Ющенко вважає, що блокування російських сайтів є питанням безпеки країни, а не свободи слова. Проте, за його словами, блокування відбулося запізно, а до список заборонених ресурсів – неповний, повідомляють "Українські новини".

"Дуже пізно і дуже мало. Якби почати спочатку, коли ми говоримо про війну, то, звичайно, з окупантами переривається все, починаючи від людського обміну капіталом, товарами і послугами. Тому що це війна і треба мобілізуватися на головне – як вижити і як перемогти. Це не питання дискусій про свободу слова. Це питання безпеки країни. Але питання - чому це не 2-3 роки тому зробили – для мене головний", – наголосив він.

Читайте також: Що загрожує українцям, які користуються забороненими російськими ресурсами: пояснення юриста

Водночас, Леонід Кучма, звернув увагу на те, що у Росії також немає вільного доступу до багатьох українських закладів та продуктів.

"Я хотів би поставити зустрічне питання: а є в Росії українські школи. Наші сайти, наш канал український або бібліотека, яка була в Москві, але її закрили. Тому при обговоренні таких важливих проблем в такій ситуації, треба думати головою про завтрашній день", – додав Кучма.

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Указ про введення в дію відповідного рішення РНБО Порошенко підписав 16 травня. І вже 17 травня, після публікації в "Урядовому кур'єрі" рішення набрало чинності.

Загалом санкції запроваджено щодо 1228 фізичних осіб та 468 – юридичних. Серед них російські авіаційні компанії та банки, підприємства, які працюють в окупованому Криму.