Глава держави сьогодні відвідав Миколаївщину та Херсонщину, повідомляє 24 Канал. За його словами, було багато завдань.

Цікаво В НАТО занепокоєні зустріччю Орбана та Путіна: Угорщина вже почала виправдовуватися

Президент відвідав Миколаївщину

Глава держави розповів, що провів нараду з військовими:

  • головкомом Валерієм Залужним,
  • керівником Генштабу Сергієм Шапталою,
  • командувачем ОСУВ "Одеса" Андрієм Гнатовим та командувачем морської піхоти Юрієм Содолем,
  • керівником Держприкордонної служби генералом Сергієм Дейнекою.

Особливий формат, вузьке коло. Щодо ситуації в Херсоні та області, загалом на півдні, а також на Донеччині – передусім, Авдіївка. Я дякую всім нашим хлопцям, які потужно тримають оборону й день за днем знищують окупанта. Цими днями російські втрати справді вражають, і саме такі втрати окупанта потрібні Україні. Обговорили також Куп'янський напрямок на Харківщині,
– зауважив Зеленський.

Також він провів нараду в Миколаєві з керівниками області, міста, військовими, правоохоронцями щодо захисту регіону, інфраструктури, портів, коридорів у Чорному морі.

"Проаналізували й соціальні питання, які важливі для Миколаєва та міст і сіл області: енергетика, забезпечення теплом, водопостачання в Миколаїв та область, якість води, яка дається місту, соціальна підтримка людей, економічна робота. Все те, що справді потребує уваги на всіх рівнях влади", – зазначив український лідер.

Він додав, що особливо вдячний Данії за дієву підтримку Миколаєва, за щиру допомогу місту – саме так, як домовлялися з прем'єр-міністеркою Фредеріксен.

"Відвідав наших воїнів у шпиталі Миколаєва, які проходять лікування після бойових поранень. Подякував їм за силу та подякував лікарям – за відданість своїй справі", – наголосив глава держави.

Дивіться звернення Володимира Зеленського: відео

Варто прочитати Пентагон підтвердив обмеження для застосування Україною ATACMS

Зеленський провів перемовини з Шольцом

Президент розповів, що також заслухав важливу доповідь обласного керівника СБУ щодо захисту Миколаєва та області від диверсійної активності Росії й колаборантів.

"Вдячний за вашу роботу, хлопці! Окрема увага – захисту неба від російських бомб і ракет. Працюємо, щоб посилити ППО. Я дякую всім у світі, хто допомагає", – заявив глава держави.

Також він говорив з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, зокрема щодо ППО.

Разом працюємо, щоб "Петріоти" в руках українських воїнів могли робити більше вже цієї зими. Запросив Німеччину взяти участь у зустрічі радників щодо Формули миру, яку готуємо наприкінці жовтня. Обговорили з канцлером і ситуацію на Близькому Сході. Я дякую Олафу, що наші домовленості чітко виконуються,
– наголосив український лідер.

Окрім цього, він згадав дуже вагому, ба навіть історичну промову президента США Джозефа Байдена.

"Вчора ми з ним говорили – хороша розмова. Тепер є його звернення – сильне, вчасне, таке, що справді додає впевненості. Дякую за незмінність підтримки України. Демократичний світ розуміє, наскільки важлива стійкість України для свободи всіх вільних народів. І не лише у Європі. Можемо подолати всі загрози", – зауважив Зеленський.

За його словами, надихає й промова президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. Президент вдячний їй за чіткий заклик прискорити шлях України до перемоги.

"І до всіх у Європі, у вільному світі – бути єдиними максимально стільки, скільки потрібно для перемоги над терористами, які прагнуть знищити наші держави, наше життя. Європа має перемогти, а не ті, хто намагається перетворити наше життя на руїни", – наголосив глава держави.

Він додав, що сьогодні – 20 років розвідці прикордонної служби України.

"Героїчні воїни. Мав честь сьогодні привітати їх, відзначити державними нагородами", – зазначив президент.

Також він провів окрему нараду з прикордонниками щодо тих завдань, які вони ефективно виконують.

"І я гордий тим, що прикордонна служба України, її підрозділи стають тільки сильнішими. Слава всім вам, воїни! Слава нашому міцному народу! Дякую вам, Херсоне, Миколаєве, за сьогоднішній день. Слава Україні!" – підсумував український лідер.