Росія намагається зрушити дискусію, погрожуючи новою війною. Про це заявила віцепрем'єрка-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Читайте також Росія у Женеві вимагала від НАТО гарантій, що Україна ніколи не вступить в Альянс

Ціна за агресію має бути високою

При цьому Кремль не робить жодного кроку до мирного врегулювання в рамках мінського чи нормандського форматів. За словами Стефанішиної, у НАТО та Києва є спільне завдання –забезпечити деескалацію на українсько-російському кордоні.

Ціна за подальшу агресію має бути надзвичайно високою. У Комісії Україна – НАТО наголосили, що на столі має бути комплексний пакет стримування, включаючи болючі санкції,
– підсумувала віцепрем'єрка.

Зауважимо, засідання комісії Україна – НАТО пройшло 10 січня в Брюсселі. Воно було присвячене питанням регіональної безпеки. До слова, на 19 січня заплановано ще одне засідання комісії. Говоритимуть про реалізацію Річної національної програми під егідою комісії Україна – НАТО у 2021 році.

Перемовини Росії та США

  • У Женеві 10 січня відбулись переговори Росії та США щодо "гарантій безпеки", які висували у Москві.
  • Зокрема, Кремль вимагав, аби Україна ніколи не могла вступити до НАТО. Натомість у Вашингтоні відповіли, що політика відчинених дверей Альянсу не підлягає обговоренню.
  • Росія також переконувала, мовляв, не збирається нападати на Україну. США пригрозили санкціями.
  • Щоправда, ніяких конкретних домовленостей не досягли, попри те, що переговори тривали понад 7 годин.

До теми – Україну запросили на зустріч в НАТО: