Про це під час екстреного засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку сказав постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв.

“Сьогоднішня заява російської делегації прозвучала так, нібито не Росія завоювала, окупувала й анексувала частину суверенної території України – Крим – навесні минулого року. Сьогоднішня заява російської делегації звучала так, нібито немає регулярних військ Росії на суверенній українській території”, - зауважив український дипломат.

Читайте також: Росія поставила терористам досконалі системи "Земля-Повітря", — Пауер

“На останньому засіданні я пояснив Раді Безпеки, що означає 16 батальйонів Росії і також танки, що вони роблять на території моєї країни. Цивілізований світ чекає пояснень з російської сторони”, - наголосив Сергеєв.

За його словами станом на сьогодні на території України перебуває 12 тисяч російських солдатів, 235 танків, 720 БТРів, 263 артилерійські системи.

Нагадаємо, постійний представник Литви при ООН Раймонда Мурмокайте висловила думку, що проросійські терористи не можуть самостійно атакувати українські війська без підтримки з-за кордону.

Заступник генсека ООН Джефрі Фельтман заявив, що терористи самопроголошеної "ДНР" в односторонньому порядку відмовилися від мирних переговорів і розпочали військові дії.