Про це Турчинов написав у своїй статті для видання Цензор.net.

"З ким хоче об'єднати зусилля шанований мною президент Франції, який, до речі, багато зробив для відновлення миру в Україні? Об'єднати зусилля з центром, який фінансує і формує терористичну загрозу в світі?" — зазначив Турчинов.

За його словами, сучасній історії відомо багато прикладів використання одних терористів в боротьбі з іншими, однак жодна схожа співпраця не закінчилась "хепі-ендом".

"Можна згадати тих же афганських моджахедів, яких озброювали, фінансували та навчали для протистояння радянським військам в Афганістані. Досягнувши мети, вони потім повернули зброю проти своїх же спонсорів", — нагадав секретар РНБО.

Турчинов додав, що, наприклад, у "Аль-Каїди" досить великий бойовий досвід, достатньо зброї, однак ніхто їх не бере у коаліцію проти "Ісламської держави".

При цьому за масштабами терористичної загрози міжнародному співтовариству і ударам, нанесеним Росією по системі колективної безпеки, "Аль-Каїді" до РФ дуже далеко. Тому що Росія, діючи за класично терористичної схемою, захоплює не літаки або концертні зали, а цілий півострів Крим, бере в заручники мільйони людей, що проживають на захоплених територіях Донбасу,
— підкреслив Турчинов.

До слова, російсько-американський історик Юрій Фельштинський переконаний, що Путін своїми діями в Сирії, де може зіткнутися російська та натівська авіація, збільшує шанси на початок Третьої світової війни.