В офіційній заяві мовиться, що Туреччина, відповідно до принципу колективної безпеки НАТО, очікує конкретних запевнень від Швеції, "яка підтримує терористичні організації". Раніше країна вимагала екстрадиції членів РПК і РФГ, однак досі не отримала позитивної відповіді.

До теми Ердоган назвав ціну та умови вступу до НАТО для Швеції

Туреччина висунула вимоги Швеції, без виконання яких не підтримає її вступ до НАТО

В управлінні з комунікацій при Апараті президента Туреччини підкреслили, що Туреччина з 2017 року вимагала екстрадиції терористів Робітничої партії Курдистану та Руху Фетхуллаха Гюлена. Проте Швеція досі цього не зробила.

Країна вимагає у шведської влади припинення політичної підтримки РПК та РФГ. Водночас наразі Швеція "приймає на міністерському рівні членів терористичних організацій, з якими бореться Туреччина, і підтримує їхню діяльність всередині країни". Також Туреччина вимагає припинити фінансувати діяльність РПК.

Шведський уряд, який подав заявку на членство в НАТО, оголосив про своє рішення виділити до 2023 року 367 мільйонів доларів на підтримку РПК, що загрожує національній безпеці члена Альянсу Туреччини,
– мовиться у заяві.

Також Швеція надіслала РПК озброєння, зокрема протитанкові та безпілотні літаки. Однак їх захопили під час контртерористичних операцій, які проводила турецька влада.

Окрім цього, у заяві нагадали, що шведський уряд вирішив запровадити ембарго проти Туреччини на постачання зброї. Це трапилося після операції "Джерело миру", яку Туреччина розпочала у 2019 році "для реалізації своїх прав, що випливають з міжнародного права у Східному Середземномор'ї". У заяві також мовиться, що завдяки цій операції країна досягала безпеки своїх кордонів.

"Туреччина очікує підтримки від усіх держав-членів НАТО в її законних правах, заснованих на міжнародному праві, і в боротьбі з тероризмом протягом десятиліть, а також у тому, що практика ембарго суперечить духу альянсу", – мовиться у заяві.

Туреччина очікує, що члени Альянсу та країни-кандидати повинні співпрацювати на високому рівні як в боротьбі з тероризмом, так і в усіх інших сферах. Тому Швеція, яка подала заявку на членство, повинна зробити "принципові кроки та надати конкретні гарантії Туреччині щодо безпеки". Наразі країна очікує конкретних запевнень від шведського уряду, згідно з принципом колективної безпеки НАТО.

До теми – що хоче Ердоган і чому блокує вступ фінів та шведів у НАТО