Туреччина в найближчі роки збільшить обсяг закупівель азербайджанського газу, заявив глава турецького МЗС Мевлют Чавушоглу на зустрічі з азербайджанським колегою. Про це пише Интерфакс-Азербайджан.

До слова "Північний потік-2" можуть не добудувати, – німецький партнер Газпрому

Азербайджан вже вийшов на перше місце по постачанню природного газу до Туреччини. У майбутні роки ми ще більше збільшимо обсяг закупівлі газу в Азербайджану,
– заявив Чавушоглу.

Він також зазначив, що є важливий інфраструктурний проєкт між двома державами. Це газопровід Туреччина – Нахчиван. Нахчиван – це територія Азербайджану, яка відділена від решти країни територією Вірменії.

Сам Азербайджан не може туди напряму постачати нафту, адже з Вірменією триває конфлікт. Тож газ постачають через територію Грузії в Туреччину. Вже звідти зможуть постачати й у Нахчиван.

Шлях азербайджанського газу довкола Вірменії: карта

Чому це важливо

  • Якщо Туреччина нарощуватиме імпорт газу з Азербайджану, який є її партнером, то зможе натомість скоротити до мінімуму імпорт з Росії.
  • Таким чином ворог України зазнає відчутних економічних втрат. По-перше, через втрату ринку збуту продукції, а по-друге, через те, що газопровід "Блакитний потік" стане непотрібним.