Історія заснування

"Арійське братство" почалося із групи білих принижених в'язнів. Тюрми 20 століття у США були переповнені темношкірими та латиноамериканцями. Вони були членами різних мафій, кланів й наркокартелів.

Читайте також: Чому китайська мафія брала участь у війні та як вони збували наркотики: цікаві факти

Тому абсолютно не дивно, що в неволі згуртовувалися у схожі об'єднання і негласно контролювати там усі процеси пов'язані з іншими ув'язненими. Жертвами таких авторитетів ставали білі. Тому вони й почали збиратися у власні клани, щоб захиститися від постійного насильства.

Перші відомі банди "арійців" заснували в каліфорнійській державній в'язниці суворого режиму "Сан-Квентін" приблизно у 1960-х. Якраз в ті часи фактично королями, які тримали на контролі території тюрми, були члени банди Black Guerrilla Family.

Після масштабних сутичок між в'язнями заснувалося перше угрупування "арійців" – "Банда діамантового зуба". Таку назву вони отримали через скло, яке носили в зубах. Це стало своєрідним символом єдності й відданості братству. Іншу охрестили Bluebirds, що в перекладі означає "голубі пташки". А ще так колись називали голубі автобуси, які завозили новоприбулих в'язнів на територію тюрми.

"Різні банди за непокору чи відмову від правил могли побити до півсмерті. В "Арійському братстві" за таке моментально вбивають", – розповів Стів Вулф, помічник прокурора США.

Як потрапляють у банду

"Арійське братство" працює за добре налагодженою схемою. Аби вступити у такий синдикат достатньо бути білим. А далі в найкращих традиціях тюремних розборок: треба по-звірячому прибити іншого в'язня. Така схема діє в різних американських штатах: Каліфорнії, Техасі, Нью-Мексико, Орегоні та Оклахомі.

Арійське братство
Тюрма "Сант-Квентін", де зародилося "Арійське братство"

Розповсюдженню такого синдикату допомагають "бувалі". Ті, хто вже вийшов із тюрми скоюють злочини й сідають повторно. Щоправда, вже в іншу тюрму. Там засновують нове братство й так по колу. Це відбувається завдяки відданості "арійцям". Адже покинути братство після того, як туди вже прийняли, неможливо.

Хто "підняв" банду в тюремному світі

В період 1970-1980-х років в історії "Арійського братства" була людина, яка й поставила цю банду на ноги. Саме завдяки йому вони отримали свій авторитет, криваву славу й визнання в тюремних установах Америки. Це був Баррі Мілс на прізвисько "Барон".

Баррі Міллс
Баррі "Барон" Мілс (по центру)

Під його керівництвом до середини 1990-х "арійці" стали настільки впливовими в американських тюремних системах, що по допомогу звернувся один із найповажніших босів "Коза Ностра" – Джон Готті. Його побив темношкірий в'язень, тож він попросив у "Арійського братства" вбити його. На заміну пообіцяв грошову винагороду й свою допомогу.

Джон Готті
Один з босів "Коза ностри" Джон Готті

Готті, який у кримінальному світі з'їв не одного собаку, розповів, як все влаштовано: де брати товар, де збувати, як побудувати систему управління й стати ще авторитетнішими. Наука не пройшла безслідно.

Про символіку "Арійського братства"

Як і в більшості кримінальних угрупувань, "Арійське братство" має свою символіку: невербальні знаки й татуювання. Перші застосовуються в тюрмах для ідентифікації й спілкування на відстані. Другі – символи банд і окремих кланів.

Оригінальне "Арійське братство" зародилося в Сан-Квентіні, всі решта – окремі або частково пов'язані між собою банди. Попри це, символи у них одні. Найчастіше зустрічається трилисник – чистий або в комбінації зі свастикою.

Символіка
Татуювання "арійців"


Татуювання "арійців"


Татуювання "арійців"

Набивають також і абревіатуру АБ, інколи у цифровому еквіваленті. До списку додаються й решта нацистських символік: блискавки СС, Гітлер, 1488 тощо. Попри те, що всі вони майже незалежні, правила у них однакові. Одне із них – ненависть до інформаторів.

Якщо ти інформатор, то вважай, що ти вже мертвий. Одного разу нас здали, ми привели інформатора до річки, прив'язали тяжі й встромили йому в шию величезний ніж,
– розповів Джейсон Хенкінс член "Арійського братства" Техасу.

Під час життя в тюрмі "арійці" постійно влаштовують кланові війни проти тих, у кого колір шкіри хоча б на тон темніший від білого. Та коли йдеться про гроші, ситуація кардинально міняється. "Арійське братство" якраз із тих угрупувань, які вміють "варити" гроші в будь-яких умовах.

"Арійське братство" сьогодення

За даними ФБР, "Арійське братство" – одна із найменших расистських банд серед усіх, але разом з тим – найжорстокіша. Щороку саме від їхніх рук гинуть найбільше в'язнів.

Теперішнє життя "арійців" практично не відрізняється від того, яким вони жили в 1960-х й 1980-х. Вони постійно створюють інші клани, банди чи гілки. Як наприклад "Арійський круг", "Арійські лицарі" чи "Арійські ковбої". Ці нові братства набагато радикальніші й жорстокіші. А їхня ідеологія набагато кривавіша, ніж у їхніх попередників.

Вони непередбачувані. Знаряддя убивства вони могли зробити із будь-чого, що можна заточити. Інколи з пап'є-маше, а інколи із вентиляційних кришок. Ви навіть уявити не можете, наскільки вони пристосовані до життя в таких умовах,
– пояснив Грег Джесснер, колишній помічник адвоката у США.

Щороку ФБР відловлює й кидає за ґрати десятки членів "Арійського братства". Вироки у них не дуже тривалі: від двох років й вище. Тому вони виходять й вербують нових членів. Чим більше влада тисне на них, тим швидше вони розповсюджуються. Це унікальна банда, адже їхнє природне середовище існування – тюрма. Там вони як риба у воді.

Чим "арійці" займаються поза межами в'язниць – дивіться у програмі.