Про це повідомляє TUT.by з посиланням на слова прес-секретаря МЗС Білорусі Анатолія Глаза.

Читайте також: "Форт Трамп" для Польщі і до чого тут Україна

У відомстві зазначили, що слідкують за ситуацією і адаптують підходи у відповідних областях.

"Взагалі, ми переконані, що безпека неподільна, вона не може бути досягнута шляхом "накачування м'язів". У світі сучасних технологій, в тому числі у військовій сфері, перетягування на свою територію додаткових іноземних військових об'єктів і сил - гра з нульовим результатом", – заявили у МЗС.

Прес-секретар також додав, що це лише послаблює безпеку конкретної держави і сусідніх країн, сприяє посиленню військово-політичної напруженості і появи нових розділових ліній.

Зазначимо, що в Росії реакція на будівнитво бази була схожую. Там заявили, що це є загрозою для Росії. Поява американських військ на території республіки змусить Москву вдатися до відповідних дій, щоб "гарантувати безпеку країни" у нових умовах.
18 вересня президент Польщі Анджей Дуда на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом США Дональдом Трампом заявив, що країна розраховує на ухвалення Сполученими Штатами рішення про відправку в республіку більше американських військ.

Що таке "Форт Трампа" і навіщо він Польщі?Польща неодноразово зверталася з пропозицією щодо постійної військової присутності США на своїй території. Президент США Дональд Трамп має намір задовольнити прохання Варшави про створення в Польщі нової, постійно діючої американської військової бази. Американські війська в Польщі будуть зорієнтовані на захист країни від загроз з боку Росії. Базу польська та американська преса вже встигла назвати "Фортом Трамп". Сполучені Штати розміщують війська у Польщі на ротаційній основі, але постійно діючі війська будуть дорогими через витрати, які можуть включати житло для сімей, школи та лікарні. Сам Трамп оцінив створення постійної американської бази в Польщі приблизно в 2 мільярди доларів.