На думку експерта, проєкт бюджету-2020 враховує не всі очікування позитивних змін у соціальній політиці, які бажано було б виконати, зважаючи на побажання простих громадян. Передовсім йдеться про соціально вразливі верстви населення (пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців тощо).

Читайте також: Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум: що закладено у держбюджеті- 2020

В проєкті бюджету зменшено кількість коштів на субсидії і не лише. Кошторис складено за консервативним сценарієм, що може свідчити – в ньому передовсім враховані побажання наших міжнародних кредиторів. З точки зору стабільності фінансової системи – це правильно, але щодо стратегії та очікувань простих громадян – не дуже,
– додає Постернак.

Детальніше про бюджет-2020, дивіться у відео:

Експерт додає: фактично, уряд обслуговує в першу чергу інтереси міжнародних кредиторів та фінансової західної олігархії. "Хоч це і може відповідати певним пересторогам, у нас немає виходу і ми залежимо від позиції кредиторів і змушені дослухатись до їхніх побажань, все ж уряд в принципі має складатись з українських політиків та чиновників, які передовсім дбають про свою країну", – резюмує Постернак.

Важливо: Що буде з пенсіями та субсидіями у 2020-му

бюджет-2020, проєкт бюджету на наступний рік
Головні цифри бюджету-2020 / Інфографіка 24 каналу