Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм, пише "Українська правда".

"Судячи з тексту документа, у відомстві назріває конфлікт між його главою і заступниками. Регламент безпосередньо порушує норми закону "Про державне бюро розслідувань", надаючи голові відомства непередбачені законом повноваження і права", – заявляє Найєм.

Читайте також: В Україні створюють нового правоохоронного монстра, – Найєм

Нардеп також вказав на те, що цей документ скорочує права заступників голови ДБР. А саме регламент усуває їх від схвалення великої кількості рішень, які потребують колективного узгодження.

Зокрема, згідно зі статтею 12 закону про ДБР, значну частку своїх повноважень директор Бюро реалізує за погодженням із заступниками. У прийнятому регламенті ця норма порушена, і тепер в окремих випадках директор Бюро отримує право одноосібного прийняття рішень у питаннях, які потребують колегіального узгодження,
– пояснює нардеп.

Найєм зазначає, що при цьому у положенні Регламенту зазначено, що заступники можуть відмовлятися погоджувати рішення очільника ДБР. Проте заступники мають на це право, коли рішення глави ДБР не відповідають нормам законів "Про запобігання корупції", "Про державну службу" та "Про очищення влади".

"Тобто, наприклад, якщо рішення глави ДБР будуть порушувати норми КПК або будь-якого іншого закону, у заступників не буде можливості відмовити в узгодженні таких рішень", – пояснив нардеп.

Читайте також: Голова ДБР розповів, як працюватиме новоспечений орган

Він також звернув увагу на те, що у Регламенті є норма, відповідно до якої, підставами для відмови погоджувати рішення не можуть бути аргументи про недоцільність або необґрунтованість схвалених главою ДБР рішень.

"І найважливіше. Регламент взагалі не регулює повноваження директора Бюро, якщо між його заступниками не досягнуто згоди. В такому випадку голові доведеться або порушити закон і узурпувати владу в ДБР, або відомство повинно бути паралізовано. Водночас дає директору відомства не передбачене законом право самостійно визначити підстави для юридичної відповідальності заступників і керівників територіальних органів ДБР", – наголошує Найєм.

Нардеп також заявив, він звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з вимогою відмовити у реєстрації відповідного Регламенту.

Нагадаємо, конкурсна комісія призначила на посаду директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу. Згодом стало відомо, що у 2014 році Труба на посаді прокурора підтримував у суді звинувачення проти учасників Євромайдану.

Що таке ДБР? Державне бюро розслідувань – правоохоронний орган України, який розслідуватиме кримінальні провадження, де фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці (від міністрів до начальників головних управлінь). ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового (попереднього) слідства від прокуратури. Очікується, що ДБР повноцінно запрацює у вересні 2018 року.