Про це повідомляє BFMTV.

Читайте також: "Мафію на шибеницю": багатотисячні протести у Чехії

Акція "жовтих жилетів" – так називають протестувальників у ЗМІ. Все через обов’язковий атрибут водіїв – жовтий світловідбиваючий жилет.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Крістоф Кастанер, по всій Франції зафіксовано вже більше 1000 протестів, в яких беруть участь 50 тисяч людей. Хоча очікується, що по всій країні відбудеться близько 1500 акцій.

Ідея протесту – стояти на місці, щоб бути почутими. Доки не буде змін, ми не рушимо з місця. Ми рішуче налаштовані стояти до вечора суботи, неділі, понеділка
– заявив один з організаторів протесту у департаменті Вар.

Зранку протестувальники заблокували кільцеву дорогу в районі Парижа та декілька інших важливих дорожніх шляхів. Через це низка перевізників ще напередодні скасували свої суботні рейси по країні.

В департаменті Ізер стався інцидент. Жінка везла доньку до лікаря, а протестувальники намагалися завадити її проїзду. Вона запанікувала і направила автомобіль на людей. Внаслідок цього загинув 50-річний чоловік.


Учасники акції вшанували загиблого протестувальника хвилиною мовчання/ Фото Українська Правда

Як повідомляє МВС Франції, незначні поранення отримали 16 людей. У Савої ще одного протестувальника збила машина, він отримав серйозні травми. Крім того є щонайменше один травмований правоохоронець.

Варто зазначити, що за даними опитування, 74% французів підтримують акції протесту водіїв. Учасники готові їхати до Парижа, щоб зустрітися з президентом Еммануелем Макроном.

Дивіться відео протестів у Франції