Як він розповів у коментарі виданню "Новая газета", опісля фіаско з проведенням так званого з’їзду Південно-Сходу України президент-втікач спершу завітав до олігарха Ріната Ахметова у Донецьк, а потім вже потрапив до Росії, і побував там двічі.

"Перший раз – уночі з 22 проти 23 лютого 2014 року. З селища Урзуф Донецької області, що на узбережжі Азовського моря, його разом з Клюєвим, частиною особистої охорони і супроводжуючими особами (мова йде про коханку Любов Полежай – "24") двома вертольотами ВС Росії перекинули до Єйська. Як ці вертольоти не виявили українські прикордонники – питання відкрите", – підкреслив співробітник ГПУ.

Читайте також: Втеча Януковича: що залишив після себе екс-президент

За його словами, не території Росії Янукович перебував десять-дванадцять годин, після чого вже на військово-транспортному літаку відлетів до Анапи, щоправда досі не доведено, чи зустрічався він там з кимось з російської влади.

"Близько 13:00 за Києвом він вилетів з Анапи до Гвардійського, на військовий аеродром під Сімферополем, який в той час орендував Чорноморський флот Росії. У Криму, на базі флоту, перебував до ночі з 23 проти 24 лютого, і вже тоді військовим кораблем ЧФ відправився знову на територію Федерації", – зауважив він.

Також Донський наголосив, що Україна має докази щодо генерала російської армії, який керував операцією переміщення Януковича з Донецької області у Краснодарський край, і звідти до Криму.

Крім того, як представник Генпрокуратури зазначив, встановлено і особистість людини з охорони президента Росії.

"Ці двоє курирували групу виконавців, одночасно координуючи їхні дії з начальником охорони Януковича Кобзарем і співробітником охорони Бернацьким", – стверджує прокурор.

Читайте також: Янукович може повернутися до України, – "людина" Манафорта

На думку Донського, Янукович ухвалював рішення не з власної ініціативи, оскільки, якби хотів справді втекти, то міг зробити це набагато раніше, до прикладу з Харкова.

На невдалий з'їзд Південного Сходу приїжджав голова думського комітету з міжнародних зв'язків Пушков, там був очільник аналогічного комітету Ради Федерації Маргелов, низка губернаторів з регіонів Росії. Піднявся з ними на дипломатичний борт, і ніхто б не чіпав. Однак говорячи про втручання Росії в події в Україні, потрібно виділити важливу обставину. Янукович не залишився в Донецьку, своїй вотчині, а полетів до Криму, оскільки після першої крові на Майдані (18 лютого – "24") вже діяв за сценарієм, який йому нав'язувався,
– додав він.

Нагадаємо, співробітник ГПУ Олексій Донський також повідомляв, що Росія взагалі не ставила на Януковича, однак йому ціну знає.