Перший сильний землетрус силою 5,3 бала розбудив мешканців Загреба в 6:24 ранку. Він тривав декілька секунд і сильно пошкодив будівлі, повідомляє хорватське видання HRT.

Важливо Землетрус в умовах карантину у Хорватії: пошкоджені лікарні, багатьом ніде ізолюватися

Вже через пів години, о 7:01, у Загребі стався новий землетрус, який тривав дещо менше, ніж перший.

За даними Європейського середземноморського сейсмологічного центру, він становив 5,0 бала з епіцентром в 10 кілометрах на північ від Загреба або в двох кілометрах на південний схід від Кашин на глибині п'яти кілометрів.

Спершу хорватські ЗМІ повідомили, що жертвою землетрусу стала 15-річна дитина. Однак, видання HRT, посилаючись на директора дитячої лікарні Горана Ройча, пише, що дитина отримала серйозні травми, але вижила. За її життя борються лікарі. Про те, що жертв у Хорватії немає, пише і Міністерство внутрішніх справ.

Від поштовхів був пошкоджений знаменитий загребский собор: верхня частина одного з двох шпилів рухнула. За словами прем'єра Хорватії Андрея Пленковича, поштовхи були найсильнішими за останні 140 років.

Пошкоджений шпиль головного собору
Пошкоджений шпиль головного собору / Фото HRT

Посол України у Хорватії Василь Кирилич зазначив виданню Укрінформ, що громадяни України наразі не зверталися по допомогу. Він також зазначив, посилаючись на урядову комісію, що одна людина загинула і ще одна госпіталізована. Однак, 24 каналу поки не вдалося знайти підтвердження цієї інформації.

Землетруси зруйнували будівлі у Загребі / Фото HRT і euronews.com

У деяких частинах міста зникла електроенергія та світло. Наслідки землетрусів усувають комунальні служби міста.

Де саме стався землетрус – дивіться карту