Про це повідомляє El Pais.

"Перед тим, як можливо відбудеться розділення держави, Рахой повинен застосувати Конституцію. Тому він має оголосити вибори в Каталонії, оскільки Карлес Пучдемон (президент Женералітата Каталонії і член Каталонської європейської демократичної партії – 24) не збирається це робити", — наголосив Рівера.

Читайте також: Після референдуму в Каталонії оголосили всезагальний страйк

Зазначається, що у зв'язку з референдумом за незалежність Каталонії Рахой зустрінеться із лідером Іспанської соціалістичної робітничої партії Педро Санчесом та лідером партії "Громадяни" Альбертом Ріверою. Вона відбудеться сьогодні, 2 жовтня.

Видання пише, що Рахой, вірогідно, хоче заручитися підтримкою політиків, аби вжити нових заходів у Каталонії. Крім того, на зустрічі, ймовірно, піднімуть питання застосування 115 статті Конституції Іспанії, оскільки лідер партії "Громадяни" звернувся сьогодні до глави уряду з проханням активізувати її, щоб оголосити дострокові вибори в Каталонії.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Внаслідок сутичок між правоохоронцями та місцевими жителями під час референдуму кількість постраждалих перевищила 700 осіб.