Таку традицію сніданків започаткував Президент США Дуайт Ейзенхауер ще у 1950-х роках минулого століття. З того часу щороку до Білого дому з'їжджаються понад 5 тисяч гостей різних національностей, релігій та політичних поглядів. Не нехтують візитом й українські політики. Заради того, щоб хоч за сотню метрів побачити Президента США, вони готові прогулювати роботу та віддавати десятки тисяч доларів. Піар, який дорогий в усіх сенсах.

Читайте також: В столиці України офіційно стартував "Книжковий Арсенал"

З дещо меншим розмахом, але в Україні також проводять Національні молитовні сніданки. Цей – вже сьомий. Тут нашим політикам не треба витрачатися на запрошення, переліт та проживання. Щоб поїсти і помолитися в одній залі збираються всі: президент, прем'єр, міністри, народні депутати, очільники міст та областей.

Петро Порошенко не снідає – лише молиться. Для нього особисто церковне питання має стати одним з головних у президентській кампанії. Тож користується нагодою і нагадує про українську помісну церкву.

Церква має бути відділена від держави, але в першу чергу – від сусідньої держави країни-агресора,
– наголосив президент України Петро Порошенко.

Остаточне рішення про автокефалію Вселенський Священний Синод винесе на початку липня. Російська агресія дійсно зробила питання незалежності української церкви від Москви актуальним як ніколи. І замість того, щоб проводити реформи, просять Бога допомогти – приміром правоохоронцям та суддям.

Читайте також: Книжковий Арсенал-2018: новинки, які не можна пропустити

За своє найсвятіше – молиться й "Опозиційний блок" – за уряд та прем'єр-міністра.

Помолімось за прем'єр-міністра України і за весь український уряд. На них покладена величезна відповідальність у цей складний час,
– зазначив народний депутат Юрій Мірошніченко.

А от сам прем'єр агітує колег об'єднатися молитвою навколо головного – українських громадян. Ті, мовляв, за 26 років стільки натерпілися, що час почати повертати їм борги.