Про це пише видання The Diplomat.

Читайте також: Америка близька до ядерної війни із КНДР як ніколи раніше, – адмірал США

Згідно з джерелом в уряді США, знайомим з програмою озброєнь Північної Кореї, двигуни першого ступеня ракети відмовили приблизно через хвилину після запуску, що призвело до катастрофи.

Ракета була запущена ще у квітні 2017 року з північнокорейської бази ППО в південній частині Пхеньяна.

Зазначається, що балістична ракета середньої дальності Hwasong-12 перебувала в повітрі близько хвилини, не злетіла вище 70 км і впала на місто Токхон з населенням 237 тисяч осіб, завдавши збитків комплексу промислових або сільськогосподарських будівель.

Стверджується, що з огляду на нетривалий час польоту вибух міг мати значну потужність через великий обсяг невикористаного палива. Однак кількість жертв навряд чи була значною, оскільки ракета впала на територію промислової зони в неробочий час.

Окрім того, видання повідомляє, що це була третя спроба випробування цієї ракети. Успішним стало четверте випробування, яке відбулося 14 травня.

Нагадаємо, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин віддав наказ науковцям збудувати ракету, яка стане найбільшою за всю історію країни, до 9 вересня, коли відзначатимуть 70-річчя заснування КНДР.