Як пише "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook, обшуки проходять в селі Строганівка Сімферопольського району, в мікрорайоні Кам'янка Сімферополя, селі Володимирівка Білогірського району Криму. За свідченням "Радіо Свобода", у ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків в Криму.

Читайте також: Окупанти Криму оголосили вирок журналісту, що критикував Росію та підтримував Україну

Вже відомі імена щонайменше 10 арештованих. Усі вони – кримські татари. Також відомо, що у Кам'янці між мешканцями та силовиками відбулася сутичка.

За даними активістів, російські гвардійці перекривають цілі квартали у тих місцях, де проводять обшуки. Місцевих мешканців не пускають додому. Оперативна інформація, у чиїх будинках проводять обшуки – на сторінці "Кримської солідарності":

Журналіст Антон Наумлюк у себе на Facebook-сторінці написав, що управління ФСБ повідомило про 20 затриманих кримських татар. Їх усіх підозрюють в діяльності релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

Нагадаємо, захисники заарештованих і засуджених по так званій "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначав, що переслідувані у цій справі росіянами – переважно кримські татари, а також є українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

"Кримська солідарність" опублікувала відео з місця одного із обшуків:

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році як "терористичну організацію".

"Це випробування для нас. І ми сподіваємося пройти його гідно", – сказав один із кримських татар, дім якого обшукували російські силовики.

В ексклюзивному коментарі 24 каналу активіст "Кримської Солідарності" Рауль Диттанов повідомив, що люди не розуміють, чому саме сьогодні розпочалися обшуки. Але впевнені, що на них намагаються тиснути.

Кримські татари – волелюбний народ. Ми не готові змиритися з такими утисками й будемо говорити про це. Тим виражаємо свій мирний протест,
– розповів Диттанов.