Про це повідомило видання "Медуза".

Читайте також: Відомі перші деталі майбутнього суду по збитому "Боїнгу": можливі обвинувачені

24 Канал раніше повідомляв про те, що 24 травня представники об'єднаної слідчої групи з розслідування аварії літака "Боїнг-777" оприлюднили проміжні результати розслідування катастрофи авіасудна у небі над Донбасом. Дані слідчих підтверджують, що літак рейсу МН17 був збитий з установки "Бук", яка у липні 2014 року потрапила на окуповану територію Донбасу з території Росії.

Зазначається, що міністерство оборони Росії, начебто, встановило, що ракету 9М38 для зенітно-ракетного комплексу "Бук", якою збили "Боїнг-777", у грудні 1986 року передали до військової частину 20152 – зенітно-ракетної бригади у Тернопільській області Української РСР.

Міноборони "дізналося" про те, хто отримав ракету, на підставі її бортового номера. Військові встановили його завдяки серійним номерам сопла і двигуна ракети, представленим у травні 2018 року Міжнародною слідчою групою, яка веде розслідування катастрофи "Боїнга-777". Міноборони з'ясувало, що ракету випустили на Долгопрудненському науково-виробничому підприємстві.

Читайте також: Порошенко підписав закон про відбування покарання в Україні винних у знищенні рейсу MH-17

Ракету, якою збили "Боїнг-777", випустили 24 грудня 1986 року, а через п'ять днів по залізниці відправили в Україну. Відповідні записи є в архівних документах Долгопрудненського науково-виробничого підприємства. Ці відомості мали гриф "Цілком таємно", однак Міністерство борони Росії розсекретило їх.

Що таке катастрофа MH17?17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.