Таку заяву зробив міністр юстиції Павло Петренко у коментарі агенції Укрінформ.

На його думку, українцям набридло слухати різного роду версії, чому НАЗК неспроможне перевіряти декларації.

Читайте також: НАЗК більше зайняте війною між собою, ніж боротьбою з корупцією, – експерт

"Станом на зараз досить давно закінчився термін для перевірки декларацій першої групи державних службовців, у тому числі й міністрів. Поки що ми не бачимо та не чуємо жодного результату, що само собою є порушенням вимог закону про запобігання корупції. НАЗК повинно оголосити результат: є порушення чи немає. Коли цього результату не оголошено – це свого роду маніпуляція. Перевірка закінчилася, а результат тримається у великому секреті", – підкреслив посадовець.

Також він зауважив, що цю ситуацію слід вирішувати у Верховній Раді.

Гірше, коли державний орган не працює. Треба або показати результати роботи, або іншого варіанту, як переформатування, я не бачу. Думаю, що українські депутати знайдуть правильне рішення. Законопроект є в парламенті, нічого не заважає його проголосувати та запустити нормальний процес роботи НАЗК,
– зауважив міністр.

Читайте також: Перший пішов: один з членів НАЗК написав заяву на звільнення

Крім того чиновник додав, що вже подано велику кількість електронних декларацій, які НАЗК зобов'язана перевірити.

"Державні службовці не можуть бути заручниками того, що хтось не виконує свою роботу. Не може бути вічна перевірка декларацій. Єдиний легальний вихід на сьогодні, щоб розблокувати роботу НАЗК, це або прийняття закону, або щоб члени НАЗК почали працювати, а не займатися сварками і перекиданням відповідальності один на одного", – резюмував Петренко.