Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб на своєму офіційному сайті. Крім того, відомство оприлюднило красномовні фото.

Читайте також: Окупанти завалили сміттям колись живописний пляж у Керчі: шокуючі фото

Як пояснюють у МТОТ, вони продовжують досліджувати рівень економічної активності на тимчасово окупованих територіях, і одним із методів непрямої оцінки економічного стану регіону є вимірювання рівня освітленості території у нічний час шляхом аналізу супутникових знімків.

Крим, освітленість, економіка, окупація, анексія
Рівень освітленості у Криму у 2012 році

Рівень освітленості тимчасово окупованої території Криму в нічний час за 2016 рік порівняно з 2012 роком може свідчити про зменшення рівня економічної активності у цей період. Висновки зроблено за результатами аналізу даних космічної зйомки. Загалом на території тимчасово окупованого півострова рівень освітленості знизився на 26%. Найбільш видиме зниження рівня освітленості можна спостерігати для центральних районів АР Крим та для населених пунктів, орієнтованих на надання лікувально-курортних послуг (Ялта, Алушта, Євпаторія – Заозерне),
– мовиться у дописі.

Крим, освітленість, економіка, окупація, анексія
Рівень освітленості у Криму у 2016 році

Водночас у міністерстві наголошують, що споживання електроенергії в усьому світі вважають важливим показником економічної активності. Так, до прикладу, у країнах з низьким і середнім рівнем доходу зміна нічної освітленості на 1% приблизно дорівнює зміні доходу на 1%.

"В той же час супутникові знімки зафіксували найменше зниження рівня освітленості для населених пунктів, в яких розміщено об’єкти Чорноморського флоту та Збройних сил РФ (Севастополь, Феодосія, Джанкой, Новофедорівка) та в районі будівництва Керченського мосту (острів Тузла)", – додають у відомстві.

Нагадаємо, нещодавно ЗМІ повідомляли, що Керченська паромна переправа призупинила роботу, однак згодом з’явилася інформація, що вона знову запрацювала.