Про це повідомила речниця СБУ Гітлянська Олена на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Підозра Омеляну: клопотання про обрання запобіжного заходу міністру вже в суді

Перший заступник голови СБ України Павло Демчина направив до Генеральної прокуратури заяву щодо вчинення кримінальних правопорушень співробітниками Національного антикорупційного бюро України,
– йдеться у повідомленні.

У своєму зверненні до генерального прокурора Юрія Луценка та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького Демчина заявляє про те, що він ні в чому не винен та просить генпрокурора провести розслідування дій детектива НАБУ.

У 2017 році Демчина просив ініціювати щодо нього розслідування, для того, щоб довести, що матеріал журналістів про його незаконне збагачення не відповідає дійсному стану речей.

Після того, як минув 18-місячний термін розслідування справи Демчина заявив, що справа проти нього мала бути закрита, проте 7 вересня НАБУ сформувало щодо нього підозру в незаконному збагаченні. Покарання в рамках статті передбачає 5-10 років позбавлення волі.

Павло Демчина звинуватив детектива НАБУ у тому, що той вніс до складу підозри завідомо недостовірні дані.

Як мені стало відомо від моїх адвокатів, текст підозри ґрунтується виключно на внесених до неї завідомо недостовірних даних щодо мого спільного проживання з громадянкою О.В. з 2010 до 2016 року та вигадок детективів щодо можливої наявності у мене з нею спільного майна,
– йдеться у зверненні Демчини.

Він заявив, що не має відносин з зазначеною громадянкою з березня 2012 року, і детектив про це знав.

Також перший заступник СБУ заявив, що протягом 18 місяців слідства детектив НАБУ не допитав його сусідів "адже отримання їхніх свідчень спростовують звинувачення".

Читайте також: "Шукали сенсацій": Омелян блискавично відреагував на звинувачення НАБУ

У своїй заяві адресованій генпрокурору Демчина заявив що вбачає у діях старшого детектива НАБУ Яндюка, який склав йому підозру, ознаки таких порушень, як: службове підроблення, втручання в діяльність працівника правоохоронного органу та притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

У підсумку, Павло Демчина у своїй заяві просить прокуратуру зареєструвати за цим фактом справу та провести розслідування.