Про це у інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів один із високопосадовців НАТО, який відповідає за міжнародну співпрацю та побажав залишитися неназваним.

"Головні завдання співробітництва сторони вже визначили. Так, у Києві постійно працює група оборонних консультантів НАТО, які допомагають українським колегам посилювати боєздатність Збройних сил і проводити реформи. Удосконалюється все — від оперативних планів до системи закупівель і логістики. Крім того, через механізм трастових фондів ми беремо участь у реабілітації військових, поранених під час конфлікту на сході України", — зазначив він.

Чиновник також додав, що Альянс підтвердив право країн-членів індивідуально співпрацювати з Україною у військово-промисловій сфері: наприклад, німецькі компанії поставляють за спеціальною ціною двигуни власного виробництва для нових українських бронетранспортерів БТР-3, БТР-4 і бронемашини "Дозор". Однак він наголосив — значна кількість членів НАТО не готова воювати за Україну, якщо дійде до гарячої фази міжнародного конфлікту.

Будемо чесними: позиція багатьох країн ЄС, які є членами НАТО — вони не хочуть воювати за Україну. Тому Третьої світової не буде. У той же час, світ може і повинен підтримати Україну, посиливши її армію. І Україна здатна сама зменшити загрозу для себе, якщо стане сильнішою і більш реформованою країною,
— наголосив представник Альянсу.

До слова, глава національної розвідки США Джеймс Клеппер переконаний, що плани Кремля щодо України не змінились — Росія спробує зірвати євроінтеграційні плани Києва.