Про це повідомляє Meduza.

За інформацією голландських ЗМІ, Кампхейс також співпрацював з агентством Reuters, проводячи для журналістів тренінги з інформаційної безпеки.

Читайте також: Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж опублікував дивний код: у мережі вже розшифровують

Востаннє Кампхейса бачили 20 серпня під час виходу з готелю Scandic в норвезькому місті Буде, де чоловік проводив відпустку. Через 2 дні Кампхейс повинен був прилетіти назад в Нідерланди, але додому не повернувся. Його оголосили в розшук тільки 29 серпня – після звернення його роботодавця (назву компанії поліція не розкриває). Голландські і норвезькі правоохоронні органи почали спільне розслідування.

The New York Times пише, що через зв'язок Кампхейса з WikiLeaks в інтернеті почали будувати конспірологічні теорії його зникнення. Так, існують припущення, що голландця викрали спецслужби Росії, США, Великобританії або арабських країн. А деякі інтернет-користувачі запідозрили, що Кампхейс сам вирішив зникнути. Також відомо, що до правоохоронців надходили повідомлення про те, що після зникнення чоловіка бачили в Данії і Швеції.

30 серпня поліція зафіксувала сигнал телефону голландця в районі норвезької провінції Рогаланн, що розташована більш ніж за тисячу кілометрів від місця зникнення чоловіка. Хтось ввімкну телефон приблизно на 20 хвилин, після чого дістав з нього сім-карту і замінив її на іншу – німецьку. Норвезька поліція зробила запит до німецьких колег з проханням надати інформацію про цю сім-карту і її власника.

Згодом стало відомо, що перед поїздкою на відпочинок до Норвегії Кампхейс придбав складаний каяк. За словами людини, яка продала йому човен, чоловік сказав, що планує здійснили на каяку плавання по фіордах. За даними поліції, човен був запакований у темний чохол; коли Кампхейса виселяли з готелів у Буді, у нього з собою було відразу 2 таких чохла, і що було в другому – невідомо.

Читайте також: У Гвінейській затоці зник танкер з 17 грузинськими моряками

Маршрут пересування голландця в день зникнення точно невідомий. Поліція припустила, що після виселення з готелю в Буді Кампхейс сів на поїзд до селища Ронан, розташованого приблизно за 80 кілометрів. А 11 вересня в морі неподалік від Ронана місцевий рибалка знайшов речі Кампхейса – в тому числі документи на його ім'я. 13 вересня також поруч із селищем був виявлений ​​човен голландця. Норвезька поліція заявила, що продовжить пошуки чоловіка в районі Ронана і не відкидає можливість, що зниклий міг вижити.

Що таке WikiLeaks? Міжнародна організація, що займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті. Джерела інформації завжди залишаються анонімними. Організацію було засновано в грудні 2006 зусиллями австралійця Джуліана Ассанжа. Незважаючи на свою назву, Wikileaks не є вікі-сайтом – читачі не можуть змінювати його зміст.