Таку думку в коментарі виданню "Обозреватель" висловив російський філософ і публіцист Максим Горюнов.

Напередодні в одному з інтерв’ю Путін порівняв комунізм із християнством, а приміщення у мавзолеї Володимира Леніна – із шануванням мощів святих.

Володимир Володимирович, розмірковуючи про комунізм і православ'я, проявив велику скромність, не сказавши, що в Росії, як і в кожній імперії, фігура земного владики затуляє собою фігуру владики небесного,
– зауважив публіцист.

Горюнов зазначив, що так історично склалося, що "в межах Російської імперії єдиним істинним богом є російський імператор. Саме йому поклоняються росіяни. Перед ним вони відчувають трепет, на нього сподіваються".

Читайте також: "Ти на себе подивися": з’явилася карикатура на слова Путіна про Леніна і мощі

"Росіяни продовжили поклонятися імператору навіть після революції. До революції вони поклонялися царю. Після революції – генеральному секретарю. Останні 30 років вони поклоняються президенту. І перше, і друге, і третє – маски земного російського бога, могутнього і холодного, які він змінює, переміщаючись у часі", – розповів російський філософ.

Горюнов додав, що Путін, вихований цією російської вірою, недбало порівняв християнство з комунізмом, а мощі валаамських святих "із мумією Леніна".

"Добре знаючи свою віру, він погано розуміє чужу, що в загальному нормально. Буддист не зобов'язаний розуміти католицизм. Йому досить знати тільки свій буддизм", – сказав Горюнов.

"Чи можемо ми сказати, що Володимир Володимирович сам є божеством?", – запитав філософ. І відповів: "Безумовно, його божественність наростає".