У Росії вже заявили — рішення РНБО України запросити миротворчу місію під егідою ООН – не підтримують. Це, мовляв, ставить під сумнів виконання мінських домовленостей.

"Деталі ініціативи нам невідомі. Треба виконувати мінські домовленості", — наголосив представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

Миротворча місія під егідою ООН мала б допомогти врегулювати ситуацію на сході України, переконана українська влада. Вона має діяти на підставі рішення Радбезу ООН, каже Петро Порошенко. При цьому — представників Росії серед миротворців бути не може.

Ми не погодимося на такий формат миротворчої місії, який має легалізувати багатотисячний російський контингент. І нам таких "миротворців" вже вистачає,
— каже Президент України Петро Порошенко.

Читайте також: За 70 років існування ООН провела понад 70 миротворчих місій

Однак, позиція РФ — лицемірна. Адже сам Кремль навіть і не збирається виконувати мінські домовленості. Бо не вважає себе стороною конфлікту, а лише гарантом виконання договору. У Києва позиція чітка — або дотримання угоди, або — миротворча місія.

"Нам потрібен миротворчий компонент. І той, хто не хоче такого компоненту має представити своє чітке бачення і реалізувати такі гарантії. Якщо Росія не згоджується на такі гарантії — вона не підтримує виконання мінського пакету", — каже міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

В Євросоюзі наразі чітко не коментують прохання України про поліцейську місію. У Брюсселі кажуть, що проаналізують пропозицію і винесуть її на обговорення країн-членів.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання в Україні місій з підтримання миру і безпеки. МЗС України підготує звернення і Верховна Рада України підтримає таке прохання до ЄС та ООН про введення миротворчих контингентів в Україну, переконаний секретар РНБО Олександр Турчинов.

Зазначимо, офіційних запитів про відправлення миротворців ООН в Україні наразі не надходило.