Таку думку висловив відомий російський і радянський актор Олег Басилашвілі у коментарі інформаційній агенції "Росбалт".

"Я взагалі вважаю, що будь-який заклик до війни є найтяжчим злочином, який повинен тягнути за собою довічне тюремне ув'язнення. Або розстріл. Хто б це не був, і не важливо, з якого боку – нашого, американського або європейського", – підкреслює артист.

За його словами, гучні заяви політиків є викликаними не війною на Донбасі, а навпаки конфлікт на Сході України та проблема Криму породили всеохоплююче нагнітання ненависті у суспільстві.

Читайте також: Тепер без ноги та на милицях: історія терориста з Росії про участь у війні на Донбасі

Мені здавалося, що ХХI століття принесе можливість вирішувати багато питань моральним шляхом. Я сподівався, люди зрозуміють, що вбивати один одного – це злочин, навіть на війні. Що не можна спалювати напалмом, кидати бомби, відривати руки та ноги. Що це звірство. Так, Росія – держава ще молода, ми почали розвиватися значно пізніше, аніж європейські країни. Але, напевно, ми теж повинні слідувати руслом моральності, а не гуркотом зброєю та залякування всіх і вся. Мені соромно, що наша країна зараз стоїть в одному списку з Іраном і Північною Кореєю,
– наголошує легенда російського кіно та театру.

Водночас він підкреслює, складається враження, що в Росії все в абсолютному порядку, а головна її турбота – доля України та США.

"Я дивуюся, як можна опуститися до того, щоб закликати до нової війни? Ніхто, начебто, не говорить прямо: "Давайте воювати!" Хоча пам'ятайте, Жиріновський кричав, що треба дійти до Києва, що ми, мовляв, "їх за 6 хвилин знищимо", і так далі... Але уявити, що пан Жиріновський або хто-небудь ще типу нього дійсно з’явиться на війні та буде там страждати, я не можу. Тому що замість себе вони напевно пошлють інших", – додає артист.

Читайте також: Журналіст пояснив, чому у Росії змінилося ставлення щодо України

Крім того, Басілашвілі вважає, що за такі заяви Жиріновського треба публічно висікти, і, можливо, тоді він перестане займатися таким політичним театром.