Проте вибір у них невеликий, адже позиційних кандидатів у списки не включили. То ж москвичам доведеться обирати з-поміж провладних представників, повідомляє російська служба BBC.

Читайте також: Як зустрічали звільнених людей в Україні та в Росії: відеопорівняння

У Москві також започаткували електронне голосування з допомогою мобільних телефонів. І вже звітують про нібито фантастичну явку – за перші 45 хвилин свої електронні голоси віддали аж 15 відсотків виборців.

Голосування триватиме до 20:00. Воно проходить за мажоритарною системою. На 45 місць в столичному парламенті претендують 225 кандидатів. Їх вибирають 7,2 млн виборців.

Виборам передували масові протести у російській столиці. Люди вимагали, аби до списків включили опозиційних кандидатів. Самих же опозиціонерів, зокрема Олексія Навального та Любов Соболь неодноразово арештовували. Як і тисячі інших росіян, під час протестів – застосовуючи спецпризначенців та росгвардію.

Що відомо про масові протести у Росії?

Люди підтримували кандидатів від опозиційних сил, яким офіційно відмовили в реєстрації на виборах до міської думи Москви. Опозиціонери заявляли, що зібрали необхідну кількість підписів для реєстрації кандидатами в депутати (3% підписів від загальної кількості жителів свого округу). Перевіривши ці підписи, виборчкоми відмовилися реєструвати більшість кандидатів від опозиції.

Основною причиною відмов був брак у підписних листах – виборчкоми начебто знаходили неточності в заповненні, помилки в паспортних даних.