Так, президент РФ стверджує, що царя Івана Грозного незаслужено звинувачують у кривавих злочинах, йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Чому середньовічна історія стала предметом крадіжки з боку Володимира Путіна

Багато дослідників вважають, що нікого він (Грозний) не вбивав взагалі, а придумав це все папський нунцій, який приїхав до нього на переговори і намагався Русь православну перетворити на Русь католицьку. І коли Іван Васильович йому відмовив і послав його за відомою адресою, виникли всякі легенди тощо. З нього зробили Івана Грозного, наджорстоку людину,
– розповів Путін.

Нині в Росії триває реабілітація постаті Івана Грозного, ініційована на найвищому рівні, додає авторка. Рік тому в російському місті Орлі було встановлено пам’ятник цьому царю. "Як заявив губернатор Орловської області Вадим Потомський, Івана Грозного від самого початку неправильно зрозуміли історики. Наприклад, він казав, що винний у смерті сина, але це аж ніяк не означає, то Грозний вбив царевича. Вони лише вояжували вдвох із Москви до Петербурга (!), і в дорозі "джуніор" підхопив якусь бацилу, а тато-цар не показав чадо придворному консиліуму. От як все було насправді, каже Потомський", – мовиться у публікації.

Тим часом президент РФ продовжує також "вибілювати" постать Йосипа Сталіна. "Надмірна демонізація Сталіна – це один зі шляхів атаки на Радянський Союз та Росію", – зауважив Путін в інтерв’ю режисеру Оліверу Стоуну.

І додав: "Сталін – фігура складна, а мусування його дій відбувається для того, щоб "показати, що сьогоднішня Росія несе на собі якісь родинні плями сталінізму".

Сталін був продуктом своєї епохи. Можна скільки завгодно його демонізувати і скільки завгодно, з іншого боку, говорити про його заслуги в перемозі над нацизмом,
– зазначив Путін в розмові зі Стоуном.

Детальніше читайте у публікації: Історичне божевілля в Росії: як Путін стає Грозним