Перемир'я під вогнем

За його словами, так влаштований світ, що навіть коли представники ОБСЄ попадають під вогонь, по всьому світу продовжуються мантри про перемир'я. Люди не хочуть розбиратися у складних питання, особливо, це властиво українській владі.

"Наш менталітет дуже тягнеться до непотрібного символізму, змістовні питання ніхто не хоче вирішувати. Це хвороба усією сучасної системи", — сказав психолог.

Якщо заглянути глибше, то виявляється, що ОБСЄ складається на 50% із колишніх російських офіцерів. А одним із найкрупніших донорів ОБСЄ є російська сторона.

А той, хто платить – замовляє музику, навіть, якщо вона опосередкована. Тому ОБСЄ – це найгірший варіант із всіх можливих, — сказав Арестович.

Як він розповів, речник АТО Лисенко зобов'язаний озвучувати думки, які йому кажуть. Наша держава не розуміє те, що в Росії всі рішення по Україні приймає Путін. Тому Україні потрібно влаштувати другий фронт, до прикладу, щоби кавказькі маджахеди підпалили Кавказ.

Потенціал терористів та армії РФ

У "ДНР" є жорстка путінська вертикаль. Їхні бойові можливості полягають у тому, що ніякого взяття Харкова, Маріуполя, Запоріжжя і в помині не буде.

"Однозначно, вони перейдуть в наступ, якщо не зараз, то літом. І максимум, яку вони задачу можуть собі поставити – це "відгризти" ще одне таке саме Дебальцеве", — сказав психолог.

Росія, як він розповів, вклала 9 млрд доларів у пропаганду, а російська армія – це роздутий міф. Навіть у найгіршому варіанті, якщо вони перейдуть у наступ із авіацією, то їх чекає 4-ий етап санкцій і надання Україні зброї, а це кінець для Росії.

Гібридна війна – це погана заміна класичної війни, тому що нічого кращого класичної війни не існує, — сказав Арестович.

Добровольці у складі ЗСУ

За його словами, в Україні зараз борються дві моделі – жорсткий центр силовиків та олігархи, які за рахунок корупції купують преференції. Порошенко будує хуторський путінізм.

"А є децентралізована модель. Найкращим доказом існування цієї моделі – це два Майдани. І "Правий сектор", і всі добровольці є віянням цієї моделі", — розповів військовий експерт.