Таку заяву зробила посол США в НАТО Кей Бейлі-Хатчінсон, передає англомовна служба "Голосу Америки".

Читайте також: Росія полякала світ випробуванням потужного ракетного комплексу в Арктиці

Зокрема, вона закликала Росію припинити свою програму з розробки крилатих ракет, що є забороненими Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

За її словами, сьогодні Росія розробляє систему наземного базування, що порушує угоду 1987 року.

"Незважаючи на те що Вашингтон, як і раніше, є прихильним до дипломатичного шляху вирішення проблеми, США є готовими і на більш жорсткі заходи, якщо Москва не припинить порушувати договір. У цьому випадку ми розглянемо можливість знищити російську ракету, яка може вразити цілі в кожній із країн НАТО", – наголосила Хатчінсон.

Як підкреслила постійна представниця офіційного Вашингтона у НАТО, серед контрзаходів, на які може піти її країна, буде знищення ракет, які розробляє Росія, порушуючи вищезазначений договір.

До слова, представниця російського МЗС Марія Захарова назвала такі слова "небезпечними".

Зауважимо, що Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності передбачає, що США та Росія відмовляються від виробництва, використання та зберігання балістичних ракет наземного базування середньої (від 1 тисячі до 5,5 тисяч кілометрів) і малої (від 500 до 1 тисячі кілометрів) дальності.

До слова, наприкінці вересня з’явилася інформація, що до 2024 року Росія планує привести у бойову готовність атомний підводний флот, човни якого буде озброєно гіперзвуковими ракетами. Американські ЗМІ, зі свого боку, зазначили, що наразі США "не можуть дати раду" такій загрозі.