У понеділок визначать переможця у галузі медицини та фізіології.

Читайте також: Помер Відіадхар Найпол – лауреат Нобелівської премії з літератури

А впродовж тижня нагороди вручатимуть за досягнення у фізиці, хімії, економіці, а також – премію миру. Тим часом, букмекери та медіа наперебій прогнозують імена переможців.

Зазначимо, що не вручатимуть у 2018-му Нобелівську премію з літератури. А все тому, що чоловік однієї з членів Шведської академії (яка обирає лауреата з літератури), Катаріни Фростенсон, виявився втягнутим в сексуальний скандал. В результаті сама Фростенсон, керівник Академії Сара Дауніс та ще четверо членів вийшли зі складу Академії. Утім, цьогорічного переможця все одно оголосять. Тільки вже у 2019-ому.

Церемонія нагородження відбудеться традиційно 10 грудня – у день смерті Альфреда Нобеля.

Нагадаємо, український парламент 18 вересня номінував режисера Олега Сенцова на Нобелівську премію миру. Бранець Кремля голодує у російській в'язниці вже 141-й день. Тепер кандидатуру Олега Сенцова на Нобелівську премію миру має розглянути Нобелівський комітет.

Додамо, що на Нобелівську премію миру у 2018 році претендують аж 329 кандидатів. Серед них – 217 осіб і 112 організацій. До речі, Сенцова зможуть включити до списку претендентів на отримання премії вже у 2019 році, оскільки кандидати зазвичай повинні бути подані до 1 лютого року присудження.

Кому присуджують Нобелівську премію миру?Відповідно до волі Альфреда Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто зробить найбільший або найкращий внесок у дружні стосунки між націями, в скасування або скорочення армій, що існують та проведення або агітацію мирних з’їздів. Голова Норвезького Нобелівського Комітету вручає Нобелівську премію миру в присутності короля Норвегії 10 грудня щороку.