Якщо за 1 фунт кави у середині жовтня давали 0,93 долара, то у листопаді ціна зросла до 1,15 долара. Водночас скоротилися запаси кави, які відстежуються світовими товарними біржами, повідомляє Forbes.

Читайте також: Ціни на квитки Укрзалізниці зростуть: коли і на скільки

Чому в Гондурасі виробляють менше кави? Аналітики пов’язують стрибок цін на каву з її поганим врожаєм. А також епідеміями різноманітних захворювань, які поширилися на кавових плантаціях країни.

Що відомо про виробництво кави в Гондурасі

  • Гондурас є третім найбільшим експортером кави у світі. Частка цієї країни у загальному виробництві кави становить приблизно 10%.
  • Більшість плантацій та кавових складів Гондурасу підключені до моніторингу міжнародних товарних бірж. Тому зміни у врожаях кави та її обсягах на складах Гондурасу впливають на ринкову ситуацію набагато більше, аніж аналогічні зміни в інших країнах-виробниках кави.

Цікаво! Люди випивають два мільярди чашок кави щодня по всьому світу. Ті, хто регулярно та помірно споживають каву, мають на 15% нижчу ймовірність передчасної смерті. Кава покращує мозковий кровообіг, знижує розвиток серцево-судинних хвороб, покращує настрій. Більше про користь та шкоду кави читайте тут.