Вулицю перейменували без проведення громадських зборів, не врахувавши думку місцевих мешканців, вважає ексдепутат Запорізької міської ради від Партії регіонів Андрій Іванов, пише Радіо Свобода.

Читайте також: Чи повернуть проспекту Григоренка ім’я Жукова: у Харкові проводять громадське обговорення

У Запорізькій ОДА позов вважають необґрунтованим і повідомляють, що рішення про перейменування вулиці прийняли в рамках політики декомунізації.

Про засідання суду

У Запорізькому окружному адмінсуді повинно було б відбутися підготовче засідання у справі. Його перенесли через неявку Андрія Іванова та представників місцевої мерії.

На засідання прийшли ті, хто підтримує перейменування – батько Сергія Синенка, волонтери, ветерани війни на Донбасі та громадські активісти. Вони виступають проти повернення вулиці старої назви Кремлівська.
А також ті, хто виступає проти – мешканці вулиці та один з голів місцевих ОСББ.

Що було до того

  • У жовтні 2019 року Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановив повернути розгляд справи щодо перейменування у Запоріжжі вулиці Кремлівської на вулицю Синенка до суду першої інстанції.
  • У 2017 році Андрій Іванов вже пробував оскаржити розпорядження Запорізької ОДА про перейменування вулиці у Запорізькому окружному адмінсуді та Дніпропетровському апеляційному адмінсуді. Та суди не задовольнили його позов.
  • Крім того, Андрій Іванов також позивався до мера Запоріжжя і міськради щодо перейменування вулиць Жукова та Героїв Сталінграда. Судився з ОДА щодо перейменування у Запоріжжі вулиць Тимошенка, маршала Чуйкова, Толбухіна і Ватутіна. Усі його позови отримали відмови від судів.