Суд наголосив, що Янукович може за власним бажанням взяти участь у розгляді кримінального провадження про свою держзраду.

Важливо Де поділись активи Януковича в Україні: Данілов обіцяє розібратись

Зауважимо, що Верховний суд визнав необов'язковою присутність Януковича під час розгляду справи, адже наразі президент-втікач перебуває за межами України. У суді додали, що гарантувати його явку неможливо.

Водночас судді запропонували стороні захисту забезпечити участь Януковича під час касаційного розгляду цього кримінального провадження у режимі відеозв'язку. Але для цього президент-втікач має використовувати власні технічні засоби та програмне забезпечення TrueConf.

Чергове судове засідання у справі Януковича заплановано на 17 травня 14:00.

Що цьому передувало

Раніше адвокат Януковича Віталій Сердюк поінформував, що колишній президент звернувся до Верховного суду України із заявою про надання йому можливості брати участь у розгляді касаційних скарг його захисту.

Актуально Зеленський ввів у дію максимальні санкції проти Януковича та його оточення

Арешт для Януковича: коротко

  • Печерський районний суд Києва за клопотанням Офісу генпрокурора 4 травня 2020 року обрав Януковичу запобіжний захід у вигляді заочного арешту. Справа стосується змін до Конституції з метою захоплення влади.
  • Втім Київський апеляційний суд 16 листопада 2020 року скасував рішення про заочний арешт експрезидента Віктора Януковича. У суді пояснили, що прокурор не довів факт оголошення Януковича у міжнародний розшук.
  • Водночас Колегія суддів наголосила, що підозра Януковичу у вчиненні кримінальних правопорушень цілком обґрунтована, сам експрезидент може переховуватись. Відтак суд призначив новий розгляд справи.