Про це повідомляє видання Bloomberg.

Дивіться також Тоді окупанти не зможуть літати: який найважливіший НПЗ треба знищити

Попит на засоби протидії БпЛА в Росії збільшився у 4 рази

Тендерні дані показують, що попит на приватні системи для відбиття безпілотних літальних апаратів (БпЛА) за останній рік зріс у чотири рази. Водночас, за оцінками Bloomberg Economics, Росії вдалося щонайменше подвоїти виробництво такого обладнання з початку війни,
– йдеться у повідомленні.

У виданні зазначили, що оскільки війна все більше поширюється на територію Росії, приватні компанії підігрівають попит на спеціальні системи радіоелектронної боротьби. Там зазначили, що близько третини всіх тендерів на системи протидії безпілотників Росії були проведені нафтогазовими підприємствами. На промислові та гірничодобувні компанії припадає 28% і 10% випадків відповідно.

У Bloomberg зазначили, що Андрей Клюєв, генеральний директор місцевого виробника радіолокаційного обладнання Umirs, сказав, що війна призвела до "вибухового зростання" ринку радіоелектронної боротьби, і виробництво поки не встигає за попитом. "Загроза зростає набагато швидше, ніж можуть впоратися виробники", — сказав він, виступаючи на конференції з технологій боротьби з БпЛА в Москві.

Тим не менш, як повідомили у виданні, виробництво радарів і радіообладнання дистанційного керування – статистична категорія, до якої потрапляють системи боротьби з дронами – розпочинає рік із потужними темпами. Згідно з останніми даними Федеральної служби статистики, у лютому виробництво зросло вдвічі порівняно з тим же періодом 2023 року, другий місяць поспіль стрімкого зростання.

Удари по Росії: як прокоментував Зеленський

  • Президент України Володимир Зеленський пояснив, що умовою отримання західної зброї було те, що наша держава не застосовуватиме її для ударів по території Росії. Україна цю вимогу виконує.
  • "Я можу це підкреслити ще раз: жодного разу, жодною західною зброєю, жодною амуніцією ми не атакували і навіть не відповідали після російських атак. Не відповідали по території Російської Федерації. Це факт", – сказав він.
  • Глава держави наголосив, що вся зброя, яку використовує Україна для ударів у відповідь на агресію на нашій території, виробляється виключно нашою державою. Окрім цього Сили оборони б'ють лише по військових або енергетичних цілях на території Росії. Як зазначив гарант, наша держава не використовує будь-яку зброю проти мирного населення.