Парламент Болгарії ратифікував угоду, ухвалену двома оборонними відомствами, щодо постачання БТР для України. Це сталося у середу, 22 листопада.

Читайте також У Болгарії бояться диверсій з боку Росії для зриву постачання зброї Україні, – Financial Times

Хто проголосував "за" та "проти"

За даними місцевих ЗМІ, цю угоду підтримали 152 людини. Проти її ратифікації виступили 57 парламентаріїв. Серед парламентарів не було тих, хто утримався.

Передачу Україні БТР підтримали представники 4-х партій: ГЕРБ-ОДФ, "Ми продовжуємо зміни – Демократична Болгарія", ITN, "Рух за права і свободи". Проти цього проголосували 2 політсили з проросійськими поглядами, а саме "Взраждане" та "Болгарська соціалістична партія".

Що саме отримає Україна

Як пише Novs, Болгарія передасть Україні 100 старих БТР з наявним озброєнням, а також запасні частини для обслуговування цієї техніки. Бронетранспортери були куплені десятиліття тому, коли у цій країні ще був комуністичний режим.

До слова, наша держава отримає цю техніку безплатно. Софія вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну передає Силам оборони важку техніку офіційно та без посередників.

Інші новини про військову підтримку України

  • Нагадаємо, речниця Пентагону Сабріна Сінгх спростувала інформацію про те, що США нібито знизили постачання снарядів Україні на 30% через війну між ХАМАС та Ізраїлем. Вона наголосила, що Вашингтон забезпечив Сили оборони всім необхідним для наступальних дій.
  • Як повідомлялося раніше, засновник ГО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний у коментарі 24 Каналу зауважив, що Німеччина дотримується обіцянки щодо збільшення військової допомоги Україні у 2 рази. Він назвав величезною суму оборонного пакета у 1,3 мільярда євро.