Угорщина 12 липня оголосила про запровадження нових обмежень на своїх кордонах з середи 15 липня. Причина тому – спалахи коронавірусу в кількох сусідніх країнах. Про це повідомляє видання Deutsche Welle.

Дізнайтеся Що робити українцям, які прибули з "червоної" зони та мають негативний ПЛР-тест

Метою обмежень є недопущення носіїв вірусу всередину Угорщини, заявив керівник адміністрації прем'єр-міністра країни Гергей Гуляш.

Згідно з новими правилами, на кордонах будуть перевіряти стан здоров'я громадян Угорщини, котрі повертаються з країн, внесених до "жовтого" і "червоного" списку (де зберігається високий рівень захворюваності на COVID-19). І навіть якщо вони не є інфікованими, їм все одно доведеться відбути 14 днів на карантині. Самоізоляції можна уникнути, якщо громадянин може пред'явити два негативні тести на коронавірус, зроблені в останні п'ять днів.

Що таке "червона" зона?

До "червоної" зони відносять ті країни, де коронавірусна ситуація є такою ж, як у зазначеній країні або гіршою. Мовиться про кількість випадків зараження на 100 тисяч населення.

Також є ще "зелена" зона – це ті країни, де ситація є кращою. Якщо людина прибуває з таких країн, необхідність обсервації / cамоізоляції відпадає. Визначають приналежність до певного "списку" МЗС держав, списки оновлюють зазвичай що два тижні.

До "жовтого списку" належать, серед інших країн, Сербія, Португалія, Румунія, Швеція та Великобританія. А от Хорватія, яка є популярним серед угорців туристичним напрямком, перебуває в "зеленому списку". Від обмежень звільнено транзитних мандрівників, працівників транспортної галузі та ділових людей, які їдуть у відрядження, хоча їхній стан здоров'я також будуть перевіряти.Такі правила стосуються й іноземців, які прибувають до Угорщини з країн "жовтого списку". Іноземцям з країн, внесених до "червоного списку", в'їзд до Угорщини буде заборонений. Це стосується й українців, адже Україну, а також Албанію, Чорногорію та деякі інші країни угорська влада внесла саме до "червоного списку".

Нагадаємо, що в травні Угорщина скасувала більшість карантинних обмежень та відкрила кордони з державами ЄС. Станом на 12 липня в країні зафіксовано 4234 випадки COVID-19, від хвороби померли 595 осіб.