Прогнозують, що в кризі країна опиниться в кінці жовтня – на початку листопада. У цей період є внутрішнє зростання попиту на електроенергію. Про це виданню розповіло джерело з Міністерства енергетики.

Раніше Заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі продовжили

Скільки потужності хочуть задіяти

Зазначили, що країна не може задовольнити попит через провалену програму з накопичення вугілля.

До слова, переріз ліній електропередач, що з'єднують Україну та Білорусь, становить 900 мегават. Джерело розповіло, що задіяти хочуть щонайменше половину.

Якщо Білорусь відмовить, можуть бути обмеження

У Міненерго кажуть, якщо Білорусь відмовить продавати електроенергію, Україна буде змушена почати штучне обмеження внутрішнього споживання.

Першими під категорію потраплять промислові споживачі. Їм начебто запропонують добровільно скоротити споживання на 10 – 20%. Ба більше, за словами джерела, якщо добровільно не скоротять, промисловість можуть обмежити примусово.

У Міністерстві офіційно заперечили

У пресслужбі Міненерго заперечили інформацію про можливий імпорт електроенергії з Білорусі.

Для планового проходження опалювального сезону в Міненерго питання комерційного імпорту з Росії та Білорусі не розглядається. Міненерго зверталось до НКРЕКП з пропозицією заборони імпорту з Росії та Білорусі,
– кажуть у відомстві.

Додали, що у серпні майже у 2 рази збільшили графік накопичення вугілля. Це передбачає можливість сталого проходження ОЗП навіть в критичних умовах. Переконують, що фінансова можливість генерації для закупівлі вугілля – стабілізована.

Насамкінець в Міненерго заспокоїли, що добровільне або примусове обмеження споживання електроенергії не с розглядають.

Що відомо про заборону на імпорт електроенергії з Білорусі

  • У травні 2021 року Нацкомісія заборонила імпортувати електроенергію з Росії та Білорусі.
  • Доступну пропускну здатність, яка розподіляється на добових і місячних аукціонах на 2021 рік, в частині міждержавних перетоків між Україною і державами, які не є сторонами Енергетичного Співтовариства, зменшили до 0 мегават.
  • Заборона діяла до 1 жовтня. Згодом її продовжили до 1 листопада.