Олександр Лукашенко не стримував емоцій та різко висловлювався щодо протестувальників, а також звинувачував інші країни в розхитуванні ситуації. Найгучніші цитати Лукашенка зібрав 24 канал.

До теми Історична хода за свободу і "Антимайдан" Лукашенка: як проходять протести в Білорусі 16 серпня

Скандальні цитати Лукашенка з мітингу в Мінську

  • "Дякую вам, жителі Мінська, що чверть століття терпите мене тут, людину з провінції. Я пам'ятаю 90-ті. Тут стояли люди з каструлями і чайниками просили їсти. Я все це бачив з вікна. І тоді я поклявся допомогти вам і не допустити майданів".
  • "Навіть коли я буду мертвим, я не дозволю віддати вам країну. Вибори відбулись. Не може бути, щоб сталося 80% фальсифікацій. Підем на вибори – загинемо. Цього хочуть за кордоном".
  • "У вікно гляньте: танки і літаки неподалік наших кордонів. І це не даремно! Натівські війська брязкають гусеницями біля наших воріт. Литва, Латвія Польща і наша рідна Україна наказують провести нам нові вибори. Якщо ми послухаємо їх, то загинемо як держава і як нація".
  • Нам пропонують нову владу, солдатів НАТО, темношкірих, жовторотих і білявих. Нас хочуть одягнути в лапті і поганяти батогом – невже ви цього не бачите? Багато всякої гидоти повиповзало".
  • "Я живий і буду жити. І пам'ятайте: я вас ніколи не зраджував і ніколи не зраджу. Загубите першого президента – це буде початком вашого кінця. Будете стояти на колінах, як в Україні. Будете жебраками ходити з простягнутою рукою і просити шматок хліба".
  • "Я хочу запитати у вас: чого ви хочете зараз? Ви хочете свободи, скажіть, якої? Ви хочете змін – яких, що будемо міняти? Ви хочете реформ, скажіть, яких, завтра почнемо".
  • "Не чіпайте вчителів, журналістів з держтелеканалів. Не дай боже з ними щось станеться, ви заплатите сповна! Не ганьбіть нашу прекрасну країну, якій всі заздрили".

Невдовзі після промови Лукашенка провладний мітинг біля будинку уряду в Мінську завершився. "Мітингарі" почали розходитися, поспішаючи до десятків автобусів, припаркованих на сусідніх вулицях.

Їм назустріч йшли сотні тисяч людей з біло-червоно-білими прапорами, які влаштували сьогодні одну з наймасштабніших акцій протесту.

Цікаво Чому Лукашенко може віддати Білорусь Путіну?

Коротко про білоруський "антимайдан" у Мінську

  • 16 серпня в Мінськ звезли бюджетників та військових з усієї Білорусі на провладний мітинг, який в ЗМІ вже назвали білоруським "антимайданом".
  • Там раніше виступили прем’єр-міністр Білорусі Роман Головченко, очільник адміністрації президента Ігор Сергєєнко, голова Ради Республіки Наталія Кочанова, а також керівники ОМОНу. Вони закликали не розвалювати країну.
  • Цього ж дня в центрі Мінська відбувається історичний марш "За свободу". Протестувальники вимагають, щоб Лукашенко пішов з посади президента.

Сотні тисяч людей протестують в Мінську: дивіться відео