Деталі від Науседа

Має бути чітке бачення того, який внесок може зробити Україна для євроатлантичної спільноти. Про це президент Литви заявив у Вільнюсі на відкритті Міжнародної конференції з питань реформ в Україні.

Читайте також Спільні військові навчання України та НАТО переходять у активну фазу – Голос Америки

Україні потрібні чіткі плани, для того, щоб просуватися вперед. А міжнародна спільнота очікує запевнень в тому, що послідовний процес реформ продовжиться,
– сказав політик.

Він наголосив, що стратегічний інтерес міжнародної спільноти полягає в тому, аби Україна була демократичною та успішною.

"Нові українські лідери представили дуже амбітні цілі. Попри пандемію коронавірусу, а також на тлі безперервної агресії Росії, Київ все одно демонструє готовність проводити реформи", – наголосив Науседа.

За його словами, успіху в реформах можна досягти:

  • запровадженням добре функціонуючої ринкової економіки,
  • просуванням євроатлантичної та європейської інтеграції,
  • боротьбою з корупцією,
  • підвищенням довіри українців до судової системи.

Коротко про шлях України в НАТО

Україна подала заявку на отримання Плану дій для членства в Альянсі ще у 2008 році. Проте з цього часу жодного реального кроку від НАТО для цього не було.

Лише у червні 2020 року Альянс визнав Україну учасницею Програми розширених можливостей. На саміті у червні 2021 року країни-члени заявили, що підтримують попередню обіцянку надати Україні ПДЧ.