Міністр інфраструктури зазначив, що нині Київ працює з Єврокомісією та готовий піти на будь-які заходи, щоб вирішити це питання. Про це він повідомив під час засідання Ради 17 грудня.

Читайте також Нові обмеження на в'їзд до Польщі спричинили кілометрові черги на кордоні

За останні 5 – 6 років товарообіг між двома країнами збільшився більш ніж у 2 рази, паралельно з цим кількість дозволів зменшилася на 40 тисяч,
– сказав Олександр Кубраков.

Він вказав, що Україна шукає компроміс з колегами та розглядає можливість звернення в арбітраж.

Шмигаль підтримав Кубракова

Денис Шмигаль підтримав міністра та наголосив, що наступний крок – арбітраж про невиконання відповідного пункту Угоди про асоціацію з ЄС однієї з країн, і пообіцяв вирішити проблему.

І я особисто, і президент України на найвищому політичному рівні в Євросоюзі та з Польщею ведемо досить складну та напружену розмову з цього приводу. Ми вже почали переговорні процедури,
– додав прем'єр-міністр.

Обмеження обсягів перевезень: що відомо

  • На тлі збільшення товарообігу з країнами Європейського Союзу українські автомобільні перевізники вимушено обмежені в обсягах перевезень дозвільними квотами.
  • Варто зазначити, що дозволи, видані Польщею на 2021 рік у кількості 160 тисяч, вичерпані.
  • До слова, аби усунути цей штучний бар'єр, що суперечить Угоді про асоціацію України з ЄС, було ініційовано тристоронні переговори у форматі "Україна – Польща – ЄС".