Зокрема, Пригожин був наділений повноваженнями щодо вербування, підготовки та управління підлеглих йому осіб задля подальшого використання їх у бойових діях на території України, зазначив генпрокурор Андрій Костін. Також він додав, що час припиняти криваві гастролі росіян, які прикриваються іменем відомого композитора.

Читайте також Російська армія готується до нового наступу за стратегією ПВК "Вагнера", – Bild

Що відомо про підозру Пригожину

Керівник цієї ПВК безпосередньо відповідальний за тисячі воєнних злочинів. Він відкрито визнає свою роль у веденні війни проти України та з дозволу Кремля вирішує кадрові питання, вербуючи десятки тисяч ув'язнених. Раніше засуджений за розбій, сьогодні він — герой Росії. Злочинна "еліта" терористичного режиму,
– підкреслив генпрокурор Андрій Костін.

Також він запевнив, що відповідальності не уникнуть і так звані "пересічні вагнерівці". Навіть ті, хто втік за кордон.

Костін зазначив, що прокурори вже провели допити двох таких бійців, які перебувають в ЄС. Окрім того, триває перевірка щодо причетності до воєнних злочинів ще одного учасника ПВК, який наразі перебуває у Норвегії. Незабаром українські правоохоронці відправлять відповідний запит щодо проведення слідчих дій норвезьким колегам.

"Переконаний, разом із міжнародними партнерами ми забезпечимо всеосяжну відповідальність як для кожного злочинця, хто зі зброєю в руках прийшов на нашу землю, так і для їхніх покровителів, які роблять бізнес на крові. Молот правосуддя завжди сильніший за "кувалду анархії", – підкреслив Костін.

Пригожину повідомили про підозру / Фото Офісу Генпрокурора

Останні новини щодо ПВК "Вагнера" в Україні

  • У Bild повідомили, що російська армія готується до нового наступу за стратегією ПВК "Вагнера". За словами військового експерта Юліана Рьопке, кілька тисяч солдатів наразі проходять підготовку у Росії та в Білорусі не задля ведення бойових дій у складі батальйону, як завжди, а вчаться проводити операції лише у складі невеликого підрозділу. Зокрема, для того, щоб наступати групами по 25 – 50 осіб, а не як раніше, зімкнутими загонами по 250 – 1000 солдатів.
  • Нещодавно стало відомо, що "вагнерівців" забирають від Бахмута на Південь України. Про це заявили в американському Інституті з вивчення війни.
  • В Україні вже знищено понад 70% "вагнерівців". Про це в ефірі 24 Каналу розповів заступник командира батальйону "Свобода" 4-ї бригади швидкого реагування Нацгвардії Володимир Назаренко.
  • Наприкінці січня аналітики ISW зазначили, що Пригожин біситься, бо його повільно прибирають від впливу та участі у війні.